Bestyrelsen

Bestyrelsen i Esbjerg Skyttekreds

I bestyrelsen arbejder vi hver dag for at gøre Esbjerg Skyttekreds til et bedre sted for vores medlemmer. Dette gøres ved at lytte og varetage medlemmers interesser for eksempel i forhold til vores udvalg af våben, men også ved eksempelvis aftaler lavet med politiet, DGI mm. Desuden er bestyrelsen ansvarlige for alt dagligt drift på skydebanerne.

Ole Brix

Formand

Mail: Formand@Essk.dk

Tlf: +45 20 70 47 90 

Jonas Vestermark

Næstformand

Mail: Jonas@essk.dk

 

Dennis Hansen

Bestyrelses medlem

Mail: Dennis@essk.dk

 

Erik Torp Nielsen

Bestyrelses medlem

Mail: Erik@essk.dk

 

Søren Clement

Bestyrelses Suppleant

Mail: Soren@essk.dk


Chris Østergaard

Kasserer

Mail: Kasserer@essk.dk

 

Jan Haastrup

Bestyrelses medlem

Mail: Jan@essk.dk

Lena Thyssen

Bestyrelses medlem

Mail: Lena@essk.dk

 

Steffan Fisher

Bestyrelses Suppleant

Mail: Steffan@essk.dk

 

Kristian Brix

Ungerepræsentant

Mail: Kristian@essk.dk 

Esbjerg
Skyttekreds


Vi holder åbent hver* Tirsdag og Torsdag fra 18:00 - 20:30, det vil glæde os at præsentere dig for skydesporten.


*Andet udmeldes på Facebook samt denne side





Copyright © All Rights Reserved

Kontakt os:

Skydeanlæg:

Vi skyder i denne periode på vores udendørs anlæg